mehmetakcan@konkurvinc.com

KONKUR VİNÇ

Konkur Vinç İşletmeciliği

a Tarihçe

 KON-KUR VİNÇ İŞL. SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.

Araç üstü hidrolik mobil vinç kiralama, araç kurtarma, sepetli platformlarla insan kaldırma, forkliftle yükleme yapma ve nakliye sektörlerinde hizmet eden KON-KUR VİNÇ İŞL. SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ. 1982 yılında KONYALILAR KURTARMA ARAÇLARI adı altında, 2 ortaklı bir şirket olarak kurulmuştur. Kurulduğu yıllarda halatlı tip makinelerle, araç kurtarma ve çekme işlemleri yapmakta iken, gelişen teknoloji ve sektörün ihtiyaçları farklı tip ve modeldeki makineleri şirket bünyesinde bulundurmaya ihtiyaç duymuştur.

1993 yılında KON-KUR VİNÇ İŞL. SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ. ünvanını alan şirket halen aynı ünvanla faaliyetlerine devam etmektedir.

Ticari hayatına başladığı günden itibaren, sektörün lideri olmayı hedef edinen şirketin Genel Müdürü ve Yön. Kur. Baş. Hidayet AKCAN 1990 yılında Konya’da ilk teleskopik mobil vincin imalatına ve kullanılmasına önayak olmuştur. Yine vinç işletmeciliği sektörünün ilklerinde , forklift kiralama hizmetleri ile ilgili yatırımını 2001 yılında gerçekleştirmiş ve sektöre 11 ton kaldırma kapasiteli forklifti tanıtmıştır. Araç kurtarma alanındaki hizmetlerine de devam eden firma 2000 yılında Konya’nın ilk kayar kasalı kamyonunu sektöre tanıtmıştır.

Halen Konya Zafer Sanayi Bölgesinde hizmet ve faaliyetlerine devam eden KON-KUR Vinç makine parkının genişliği, genç dinamik personeli ile inşaat, çelik konstrüksiyon montaj, CNC ve her türlü makine yükleme taşıma hizmetlerini başarıyla sürdürmektedir.

Sektörün ihtiyaçlarını zamanında tespit etmek ve yeni teknolojilerden faydalanmak amacıyla KON-KUR Vinç işl. Yatırımlarına devam etmektedir. 

Konkur Vinç İşletmeciliği

HIZLI İLETİŞİM

Sorun ve şikayetlerinizi bize hızlı bir şekilde bildirin